آرشیو ماهانه: دی ۱۳۹۶

nioton ۰

نیوتن

روز گذشته در حالی که نیمی از جمعیت جهان در حال بازکردن هدیه های کریسمس خود به مناسبت میلاد مسیح بودند، بسیاری از علاقمندان به علم، میلاد یک روشنگر را جشن می گرفتند. تولد ایزاک نیوتن، فیزیکدان و ریاضیدان بزرگ انگلیسی که در ۲۵ دسامبر سال ۱۶۴۲ در دهکده ای در انگلستان به دنیا آمد. نیوتن در زمان تولد به قدری کوچک بود که کسی امیدی به زنده ماندن او نداشت ولی وی تا سن ۸۴ سالگی زندگی کرد و یکی از تاثیرگذارترین دانشمندان عصر خود گردید.

160645 ۰

نگاهی دیگر بر فیلم خالتور

یکی از ویژگی های طبیعی هرفردی نگاه کردن به جهان از منظر شخصی، پافشاری بر نظر خود و نپذیرفتن وجود سلایق متفاوت است. تلاش در جهت قبول دیدگاه های متفاوت ،شاخصی برای اندازه گیری آگاهی اجتماعی و فرهنگی جوامع متفاوت است.

mtoyl-clock-run ۰

داشتن روزی بهتر

شاید بارها از خود سوال کرده باشید که چگونه می توانید روز بهتر و موفق تری داشته باشید. خیلی از ما در پایان یک روز کاری برای خود برنامه های تفریحی و اجتماعی تدارک می بینیم تا شاید روز شادتری خلق کنیم. اما جالب است بدانید که اگر برنامه صبحگاهی بهتری داشته باشید روز خوبی هم خواهید داشت. مجله ریدرز دایجست در یک نظر سنجی با افراد موفق و منظم یازده عادت صبحگاهی آنها را جمع بندی کرده که در زیر می خوانید

parents ۰

نقش والدین در یادگیری کودکان

اگرچه نقش والدین در طول آموزش فرزندانشان به موازات رشد و بزرگ شدن کودک تغییر می کند ولی یک فاکتور همیشه ثابت است: ما الگوی یادگیری آنها هستیم. طرز نگاه و برخورد ما با تعلیم و تربیت الهام بخش آنها بوده و به آنها نشان می دهد چگونه مسئولیت سفر آموزش خود را به عهده گیرند.