دسته بندی: کافه شهرانه

44 ۰

قضاوت یا تامل

قضاوت کردن شرایط و انسانها و عدم توانایی تفکیک موضوعات و مسائل تبدیل به فرهنگی همگانی شده و در این بین هنرمندان و افراد سرشناس اولین هدف سایه های تاریک درونی ما هستند.

shutterstock_210042967-970x546 ۰

شلوغ ترین خطوط هوایی جهان.

لازم به گفتن نیست که معمولاً خطوط هوایی در تعطیلات بسیار شلوغ تر از هر زمان دیگری در سال هستند ولی برخی از این خطوط هوایی در هر فصلی و زمانی از سال پرتردد بوده و بلیط برای این مقاصد به سختی پیدا می شود.

san_marino_via ۰

سن مارینو

آیا تا به حال اسم سن مارینو را شنیده اید. در پست قبلی این کشور را به عنوان یکی از کوچکترین کشورهای جهان که فرودگاه ندارند معرفی کردیم. کشوری کوچک در اروپا با کمترین تعداد توریست.

domestic violence ۰

رابطه خشونت و دین

رفتارهای پرخاشگرانه یکی از مشکلات اجتماعی مهم و اساسی در هر جامعه است که به دلیل اهمیت آن بخصوص در دوران کودکی و نوجوانی توجه ویژه ای به آن می شود.

56 ۰

رزومه موفق

در این مقاله ۹ اشتباهی را که جویندگان کار در رزومه خود انجام می دهند و به قیمت از دست دادن شغل مورد نظرشان تمام می شود، آورده شده است.

nioton ۰

نیوتن

روز گذشته در حالی که نیمی از جمعیت جهان در حال بازکردن هدیه های کریسمس خود به مناسبت میلاد مسیح بودند، بسیاری از علاقمندان به علم، میلاد یک روشنگر را جشن می گرفتند. تولد ایزاک نیوتن، فیزیکدان و ریاضیدان بزرگ انگلیسی که در ۲۵ دسامبر سال ۱۶۴۲ در دهکده ای در انگلستان به دنیا آمد. نیوتن در زمان تولد به قدری کوچک بود که کسی امیدی به زنده ماندن او نداشت ولی وی تا سن ۸۴ سالگی زندگی کرد و یکی از تاثیرگذارترین دانشمندان عصر خود گردید.

160645 ۰

نگاهی دیگر بر فیلم خالتور

یکی از ویژگی های طبیعی هرفردی نگاه کردن به جهان از منظر شخصی، پافشاری بر نظر خود و نپذیرفتن وجود سلایق متفاوت است. تلاش در جهت قبول دیدگاه های متفاوت ،شاخصی برای اندازه گیری آگاهی اجتماعی و فرهنگی جوامع متفاوت است.

mtoyl-clock-run ۰

داشتن روزی بهتر

شاید بارها از خود سوال کرده باشید که چگونه می توانید روز بهتر و موفق تری داشته باشید. خیلی از ما در پایان یک روز کاری برای خود برنامه های تفریحی و اجتماعی تدارک می بینیم تا شاید روز شادتری خلق کنیم. اما جالب است بدانید که اگر برنامه صبحگاهی بهتری داشته باشید روز خوبی هم خواهید داشت. مجله ریدرز دایجست در یک نظر سنجی با افراد موفق و منظم یازده عادت صبحگاهی آنها را جمع بندی کرده که در زیر می خوانید

images ۰

نقد فیلم ابد و یک روز

بانی فیلم – افشین علیار: اولین سوالی که بعد از پایان فیلم ابد و یک روز اولین فیلم سینمایی سعید روستایی برای مخاطب پیش می آید این است، که مگر می شود این تجربه اول یک فیلمساز خیلی جوان باشد. روستایی بیست و هفت ساله بعد از ساخت چند فیلم کوتاه موفق که استقبال بیش از حد روبرو شد،...

nowruz-haft-seen-new_0 ۰

نوروز مبارک Happy Nowrooz

نوروز اولین روز سال خورشیدی ایرانی برابر با اول فروردین ماه، جشن آغاز سال نوی ایرانی و یکی از کهن‌ترین جشن‌های به جا مانده از دوران ایران باستان است.